Naplňování ŠVP PV Všichni jsme kamarádi a jeho aktivit je hlavním cílem tohoto projektu, neboť napomůže úspěšnému přechodu dětí z přípravné třídy do 1. třídy základní školy rozšířením hranic, v nichž děti běžně žijí. Poznáním nových věcí se rozšíří i jejich slovní zásoba, kdy za slovem budou jasně vnímat i jeho obsah - komunikační dovednosti, zlepší se jejich připravenost na školní výuku ve všech oblastech ŠVP ZV - jazyk český, prvouka i matematika, zlepší a rozšíří se jejch sociální dovednosti. Projektem podpoříme ještě více spojení rodiny a školy.
Vzhledem k tomu, že svou každodenní vzdělávací činností se zaměřujeme i na výchovu k volbě povolání,
je i podpora seznámení s různými druhy povolání dalším cílem tohoto projektu.
PT v ZOOPT v ZOO-7PT v ZOO-3

V letošním školním roce již podruhé vyjely 21. 6. 2013 děti z přípravné třídy i s rodiči na výlet do ZOO.

Výlet se velmi povedl: sluníčko se smálo, na nebi nebyl ani mráček a zvířata se nám předváděla v celé své kráse.

Všem se nejvíc líbil slon, který nabíral do chobotu vodu a stříkal si ji na záda.

Nádherný výlet zakončilo koupání v bazénu a zmrzlinou.

V úterý 27. 11. 2012 opět na nás čekal před školou  autobus, aby nás zavezl do Kopřivnice. Všichni jsme se moc těšili, ale nejvíce kluci, protože naším cílem bylo Technické muzeum Tatra. Viděli jsme automobil – kočár bez koní President, viděli jsme letadlo a přehlídku aut, která se tady vyráběla.

Ještě jsme se zastavili na Fojtsví, nejstarší dochované stavbě v Kopřivnici, kde jsme se potrápili různými hlavolamy.

Výlet se všem líbil a hodnotili ho jako ze všech nejzdařilejší. FOTO

Celý výlet do Rožnova pod Radhoštěm byl ve znamení říkánek a popěvků, které dětem připravila paní učitelka. Už několik dní předem děti recitovaly:Eožnov pod Radhoštěm-6

„Autobus tu bude hned,

Pojedeme na výlet.

Naší škole zamáváme,

do Rožnova pospícháme."

Cílem výletu bylo valašské muzeum a Dřevěné městečko, kde děti viděly, jak lidé žili v dřívějších dobách. Nejvíce je zaujaly ukázky řemesel a dřevěný kostelík.

Cesta zpět patřila dalším písničkám, českým i romským. A z autobusu vystupovaly děti se slovy:

„Sluníčko nám nesvítilo, ale nám se to líbilo."  FOTO

Byl to výlet, jak má být. Vymetená obloha a nebe bez mráčku, nádherný podzimní den, středa 3.10.2012.
Díky našemu projektu jsme se vydali na další výlet – tentokrát to bylo do ZOO v Ostravě. Na výlet jsme pozvali i děti z Fitškolky na ul.Okružní při ZŠ E. Beneše.
Na zvířátka v ZOO se všichni již dlouho těšili. Většina dětí z přípravné třídy je znala jen z obrázků. Přesto jich mnoho dovedly správně pojmenovat. Největším zážitkem byla projížďka vláčkem.
Cestou zpět se již děti z přípravné třídy i z MŠ dobře znaly a v autobuse si i společně zazpívaly.
Po návratu se děti pustily do kreslení zvířátek, které viděly, a ukazují je starším kamarádům ve škole.

Na další výlet se děti z přípravné třídy vydaly hned 27. 9. 2012. Vzaly s sebou i žáky II. stupně a společně se podívali na zajímavou technickou památku. Zahráli si na havíře a sfárali do podzemí, kde obdivovali těžkou práci horníků.
Obleky a pomůcky báňských záchranářů jen dokreslovaly dřinu tohoto povolání. FOTO