Jak přistupovat k žákům se speciálním potřebami? Jak pracovat s třídními kolektivy? Jak poznat více sebe, obnovit energii a nacházet nové možnosti v praxi? To jsou otázky, na něž odpovídal projekt MODERNÍ ŠKOLA, jehož jsme se účastnili průběhu roku 2011.
Výcvikový sebezkušenostní seminář pro pedagogy v rozsahu 80 hodin byl zaměřen na rozvoj osobnostního i odborného potenciálu, na oblast prevence sociálně patologických jevům na práci s žáky s rizikovým chováním, popř. jejich rodiči, na podporu a zvyšování psychické odolnosti a prevenci syndromu vyhoření. Lektory byli pracovníci pedagogicko-psychologických poraden v kraji.
Řešitelem projektu, který byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky, je Střední škola prof. Matějčka, Ostrava-Poruba, 17. listopadu 1123, příspěvková organizace, partnerem projektu je Pedagogicko-psychologická poradna, Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace.