23_Prevence_Zdravověda_6Pondělí bylo zaměřeno na zdravovědu. Do školy přijeli pracovníci Zdravotního ústavu v Ostravě s programem: Dentální hygiena, Osobní hygiena a Prevence infekční hepatitidy A. Následovala beseda s maskoty na téma  zdravá strava s o ochutnávkou ovoce a zeleniny, povídali si o potravinové pyramidě, či probírali pitný režimu. Čichem i chutí poznávali různé koření a jídla. Také zapojili hmat, při určování předmětů schovaných v krabici. Sluch procvičili pomoci sluchového pexesa či hrou na hudební nástroje. foto

23_Prevence_Požární ochrana_10Úterý se neslo v duchu požární ochrany.  V 8:00 hodin ve škole proběhl cvičný poplach, tři  vybraní žáci volali hasičům a oznámili jim, že u nás ve škole „hoří“. Za doprovodu houkaček přijelo několik aut, které si mladší žáci mohli prohlédnout. Žáci z druhého stupně se později vydali přímo do hasičské zbrojnice, kterou jim místní hasiči ukázali a vyprávěli jim o svém náročném povolání. V průběhu dne také proběhly sportovní aktivity zaměřené na dané téma. foto

23_Prevence_První pomoc_21Poslední den preventivních dnů byl věnován první pomoci. Ve středu do školy dorazili záchranáři z Opavy, kteří žákům ukázali základy první pomoci (krvácení, zlomeniny, popáleniny, alergické reakce, bezvědomí, resuscitace, infarkt, astma, otrava, udušení). V další části dne se pak první stupeň zaměří na vývoj jedince a žáci z druhého stupně si prakticky vyzkoušeli poskytnutí první pomoci na různých stanovištích. foto

Preventivní dny se setkaly s obrovským úspěchem jak u žáků, tak i u učitelů.

Kontakty na školu

tel: 596 031 140

Mobil: 731 130 700 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyhledávání

Přihlášení