olomoucDne 19. 4. 2011 se devět žáků z 8. A třídy zúčastnilo poznávacího výletu do Olomouce. První naše kroky mířily do olomoucké ZOO, kde jsme si prohlíželi různá známá i neznámá zvířata. Největším zážitkem pro nás byla třiceti dvou metrová vyhlídková věž, ze které jsme celou ZOO měli jako na dlani. Ti, kteří se takové výšky báli, počítali schody a s konečným výsledkem 128 schodů nakonec strach překonali. Po prohlídce ZOO a krátkém odpočinku jsme navštívili Svatý kopeček s poutním kostelem Navštívení Panny Marie, jež je chloubou moravského barokního umění. FOTO

Dále jsme zamířili do Veterán Arény, kde převážně chlapci mohli obdivovat historická vozidla zejména z prvorepublikové éry, ale také motocykly československých značek či kuriozity spjaté s motorizmem. Následovala prohlídka historického centra města, kde jsme viděli spoustu kašen, morových sloupů a samozřejmě Olomoucký orloj. Součásti našeho výletu byla návštěva Univerzity Palackého. Po velice vyčerpávajícím dni jsme se těšili na zpáteční jízdu vlakem, ve kterém jsme si odpočinuli a nabrali síly na další školní dny.  FOTO

Kontakty na školu

tel: 596 031 140

Mobil: 731 130 700 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyhledávání

Přihlášení