Navzdory nepřízni počasí se v sobotu 9. dubna 2022 pod tradiční záštitou Základní školy v Bohumíně-Pudlově, Turistického oddílu Svišti Bohumín a s finanční podporou města Bohumín konalo 2. kolo Poháru Moravskoslezského kraje. Ve 14 věkových kategoriích se v běhu na čas utkalo 114 závodníků z 10 oddílů Moravskoslezského kraje v dovednostních a vědomostních disciplínách. Na tratích v délce 3 km pro žáky a 5,5 km pro dorost a dospělé, které vedly v okolí řeky Odry, účastníci plnili úkoly, jako je např. orientace mapy, běh podle azimutu, poznávání turistických značek, dřevin a pamětihodností ČR. Vítězové všech kategorií obdrželi věcné ceny a cenné body potřebné k postupu do Českého poháru 2022.