Projektový den školní družiny Pracujeme se dřevem

V úterý 10. 3. zavítal do naší školní družiny, která se pro tento den přesunula do prostor školních dílen, pan řezbář Šimon Pohl. Přinesl s sebou spoustu nářadí, jako jsou vrtačky, dláta, řezbářské nože, ale také různé druhy dřeva i materiál pro výrobu budky pro ptáčky a domečku pro hmyz. Nejprve dětem vyprávěl různé zajímavosti o stromech a dřevu i o tom, co se z něho dá vyrobit. Děti si tak během společného kreslení a povídání zopakovaly, co už se o stromech naučily. Na fotografiích i na ukázce skutečné umělecké řezby poté mohly vidět řezbářovu práci a také si samy vyzkoušet, co obnáší v praxi – poprvé v životě tak držely v rukou opravdové dláto a zkoušely dlabat do dřeva třeba písmenka a při sestavování ptačí budky a hmyzího domku vrtaly skutečnou vrtačkou, přičemž musely dodržovat pravidla bezpečnosti. Práce všechny děti od prvňáčků po páťáky velmi zaujala, pracovaly soustředěně a výrobky, které pro zvířátka vyrobily, se stanou součástí školní zahrady, kde je děti budou během roku pozorovat a zkoumat, kdo se v nich zabydlel. foto

 

Kontakty na školu

tel: 596 031 140

Mobil: 731 130 700 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyhledávání

Přihlášení