Dne 28. 3. se v žákovské kuchyni utkali 2 soutěžní družstva v přípravě pokrmu. Žáci se dohodli, že budou vařit „Špagety bolognese“. Všichni si předem donesli potřebné ingredience, občerstvení atd. Kulinářského klání se zúčastnili hlavně žáci 3. třídy, ale dobrými pomocníky jim byli také prvňáčci. Šéfkuchařem byla paní vychovatelka. Hodnotila se příprava pokrmu, chuť, vzájemná spolupráce, stolování i servírování jídla. Nakonec soutěž dopadla nerozhodně, jelikož 1. družstvo mělo pokrm lépe dochucený a 2. družstvo pracovalo lépe jako tým. Obě družstva získala sladkou odměnu a pochvalu za skvělou práci.