Malý návod jak se "snadno a rychle" stát vypravěčem příběhů Samozřejmě to není úplně snadné a rychlé, ale při troše snahy, fantazie a kreativity by to mohlo vyjít. Nejdůležitější je hodnocení posluchače, který bude ovšem naší neočekávanou interpretací příběhu tak ohromen a očarován, že bude jistě tolerantní k našim případným chybičkám. Vypravěč je rybář v loďce. Z hlubin moře času loví dávné příběhy a jeho udice dosáhne i k takovým, co se ještě nestaly.

Z příběhů se skládá náš život. Žijeme příběhy, myslíme v příbězích, učíme se v příbězích. Vypravěč svými příběhy ze života svého dědečka děti zaujal i pobavil. Slova byla prokládána rytmy bubnu a dramatizačním projevem samotného vypravěče.