Ve středu 8. února 2017 čekalo nás malé překvapení. Jeli jsme na výlet do neznáma.  Nasedli jsme do autobusu, který jel cestou po dálnici, přes dlouhý osvětlený tunel. Po 53 km bylo před námi město „Nový Jičín" – město klobouků. V návštěvnickém centru, jež se nachází na náměstí v zrekonstruovaném domu u Laudona na Masarykově nám. č. 45, nám paní učitelky objednaly interaktivní program.Nový Jičín-18

Zhlédli jsme unikátní expozici věnovanou technologickému procesu výroby klobouků. Seznámily se s postupem výroby klobouků poutavou formou, zahráli jsme si na módní návrháře a vyzkoušeli si klobouky jak živě, tak interaktivně. Díky tomuto jedinečnému programu jsme se seznámili s pozoruhodným procesem výroby klobouků, poznali historii kloboukové módy a rozšířit si tak své znalosti zábavnou formou.

Druhá, ale ne o nic méně zajímavá expozice zaměřena na život a válečné výpravy významného rakouského vojevůdce, nese název Expozice Generál Laudon – zrovna 13. února je 300 let od jeho narození. Expozice se skládá ze sedmi tematických laděných místností, které Vás logicky provedly všemi etapami života vojevůdce a to srozumitelnou a hravou formou. Zaujalo nás interaktivní dělo, zkouška oděvů, film z jeho největší bitvy – rekonstrukce se natáčela u Nového Jičína. Originální design expozice zajistil autentický zážitek z prohlídky. Většina místností je doplněna dotykovými obrazovkami ve čtyřech jazycích.Foto

Kontakty na školu

tel: 596 031 140

Mobil: 731 130 700 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyhledávání

Přihlášení