V rámci programu ŠKOLA S MÍSTEM PRO VŠECHNY se ve středu 16. 4. žáci II. stupně naší školy zúčastnili exkurze do Valašského Meziříčí. Nejprve navštívili firmu „Moravské gobelíny", kde na vlastní oči viděli, jak se ručně vyrábí koberce a gobelíny. K vidění zde byly i některé velmi staré a vzácné exempláře, které zde Exkurze Valašské Meziříčí-14procházejí restaurováním.

Poté jsme se přesunuli do firmy „Ovocentrum", která zásobuje žáky I. stupně naší školy ovocem a zeleninou v rámci projektu „Ovoce do škol". Žáci viděli, jak se ovoce i zelenina skladuje a také se o každém druhu něco dozvěděli. Nakonec pro ně byla připravena i ochutnávka různých druhů ovoce. FOTO