Mladí v Moravskoslezském kraji si vybírali kariéru

Ostravské výstaviště na Černé louce se o víkendu zaplnilo zejména mladými lidmi. Žáci základních a středních škol spolu s učiteli a rodiči vyrazili v pátek a sobotu na největší veletrh školství v Moravskoslezském kraji s názvem Učeň, středoškolák a vysokoškolák.

Mladí zde měli jedinečnou příležitost získat souhrnné informace o aktuálním dění ve vzdělávání v celém regionu a vybrat si z více než stovek vzdělávacích institucí tu správnou školu.

Nabídky zaujaly.

„Je to super. Přijely jsme až z Bohumína, ze základní školy v Pudlově. Zaujala nás tady ta Střední škola hotelnictví, gastronomie a služeb ze Šilheřovic, hlavně obor kosmetička. Nechaly jsme si i něco předvést samy na sobě," vesele ukazovaly deváťačky z Bohumína. FOTO