Burza práce s ukázkami různých činností se konal na Střední škole Bohumín dne 9. října 2013. Všechny žáky přivítali studenti ukázkou krátkého kulturního programu.  V tělocvičně školy zhlédli ukázky zdravotníhBurza práce 9. října-4o tělocviku. V areálu školy žáci zažili ukázku estetické kosmetiky, kadeřnickou soutěž, soutěžilo se i v míchání nealkoholických nápojů, sportovní soutěže, horolezectví. Děvčata seznámily se s prací sociální pracovnice. Chlapci si vyzkoušeli vrtání a nýtování. Žáci si rovněž prohlédli pracoviště kuchařů a číšníků. Celé setkání žáků s pracovníky a studenty SOU, probíhalo v příjemné atmosféře. Žáky zaujaly všechny ukázky řemesel, které byly předvedeny pro všechny velmi zajímavě.