TOM Svišti a pracovníci základní školy uspořádali 14. dubna 2. kolo Moravskoslezského poháru v turistickém závodě. Závod probíhal v areálu bývalé hájenky v Bohumíně – Pudlově a na pastvinách statku p. Marcolové. 130 závodníků mělo zázemí na základní škole. Délky tratí: modrá 2900 m, bílá 3500 m, červená 5 300 m, převýšení minimální, alespoň na žákovských tratích. Závodníci plnili tyto úkoly: testové kulturně poznávací část,turistické a topografické značky, dřeviny, prakticky překonávali lanovou lávku, uvázali uzel, orientovali mapu, odhadovali vzdálenost, proběhli azimutové úseky. Pro velmi nepříznivé počasí v noci před závodem bylo zrušeno stanoviště plížení. Během závodu nedošlo k žádnému většímu poranění.
Vyhodnocení závodu provedl hlavní rozhodčí Bedřich Müller za účasti předsedy KČT oblasti Slezsko ing. Břetislava Boháče a p. ředitelky školy PaedDr. Jarmily Horové. Ceny a propagační materiály dodal Moravskoslezský kraj a město Bohumín.

Kontakty na školu

tel: 596 031 140

Mobil: 731 130 700 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyhledávání

Přihlášení