22. 5. se žáci II. stupně zúčastnili exkurze do Marlenky ve Frýdku - Místku a pivovaru Radegast v Nošovicích.
Postřehy dětí:
...sraz jsme měli před školou, kde stál velikánský autobus. Jeli jsme se podívat na firmu, která vyrábí dort Marlenka. Uvnitř jsme si mohli prohlížet katalogy nádherných dortů. Ty dorty prostě neměly chybu. V úvodu prohlídky výroby dortu jsme se seznámili s historii výroby Marlenky. Po skončení dokumentu nastala ochutnávka z každého druhu.... Byl to skvělý výlet. J.Pompová
...sice jsme tam chvíli čekali, ale to je jedno. Viděli jsme velký stroj na výrobu Marlenky a spoustu pro nás neznámých věcí. Líbilo se mi, jak ten stroj krájel těsto na 4 kusy. A pak to všechno postupně mazaly krémem a těsta dávali na sebe. Když to bylo hotové, stroj zabalil Marlenku. Za den udělají asi 1000 dortů. N. Hlaváčová FOTO
Marlenka, Radegast-5Marlenka, Radegast-9Marlenka, Radegast-4

Kontakty na školu

tel: 596 031 140

Mobil: 731 130 700 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyhledávání

Přihlášení