Dne 14. 10. 2011 se osm žáků z 9. A třídy zúčastnilo akademie pořádané žáky gymnázia k oslavě 90. výročí vzniku školy. Akademie začala pěveckým vystoupením školního sboru, dále žákům byla formou dokumentárního filmu přiblížena historie gymnázia.

Po ukončení filmu se na podiu vystřídali nadaní žáci školy, kteří mimo jiné předvedli hru na hudební nástroje, tanec či zpěv jak lidových, tak moderních písní. Celou akademii provázela moderátorka, která každé vystoupení představila. Závěr patřil opět školnímu sboru, který tak svým vystoupením uzavřel celou akademii a škole popřál spoustu dalších šťastných let.

Žáci mohli vidět, co dokážou ambiciózní děti, jak těžké je, něčeho dosáhnout a něco umět – dokázat. Pro žáky mělo být vystoupení motivujícím prvkem.