Pedagogičtí pracovníci ZŠ T. G. Masaryka v Bohumíně – Pudlov se v roce 2011 zúčastnili projektu AISIS, občanského sdružení Kladno, s názvem MIŠ – Minimalizace šikany. Očekávali jsme, že se naučíme vše, co je v této době možné o problému zvaném šikana. Projekt sám je velmi obsáhlý a zahrnuje více jak 100 hodin intenzivní práce na seminářích i přímo ve škole.
V době od února do června se ho účastnilo 7 pedagogů, kteří prošli intenzivním tréninkem v rozpoznání šikany jako takové, jejího odlišení od škádlení, učili se rozpoznat a správně popsat nemocné chování, probíhal nácvik způsobu řešení různých problematických situací, s nimiž se můžeme ve škole setkat. Před zahájením nového školního roku prošel již celý pedagogický sbor úvodním proškolením zaměřeným přímo na situaci v naší škole.
Lektor občanského sdružení AISIS, Mgr. Marek Mikláš, procházel celou školou od „sklepa po půdu", aby našel všechna riziková místa, navštívil všechny pedagogické pracovníky přímo ve vyučovacích hodinách, aby viděl naši práci se žáky. Na společném setkání 21. 11. 2011 nás seznámil se zjištěným stavem, který nás všechny velmi potěšil. Zjistil, že ve škole prakticky neexistuje prostor, který by nebyl pokryt dohledem pedagogů, zjistil, že všichni učitelé i asistenti pracují se všemi třídními kolektivy tak, aby jakýkoli náznak ubližování byl okamžitě podchycen a řešen.
Jsme potěšeni zjištěným závěrem, ale současně si uvědomujeme, že šikana může vzniknout kdykoli a kdekoli. Je nutné mít stále oči a uši otevřené a nezanedbat jediný upozorňující signál.

Kontakty na školu

tel: 596 031 140

Mobil: 731 130 700 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyhledávání

Přihlášení