Mik, miku, mik, miku, Mikuláš… aneb Mikuláš ve školní družině

Básničky a písničky, které se naučily v rámci výuky nebo ve školní družině, předvedly 5. prosince děti Mikuláši, aby si vysloužily odměnu. Některé se vůbec nebály a jejich vystoupení byla bezprostřední, jiným paní vychovatelka pomohla překonat počáteční ostych, a tak si nakonec na sladké odměně – čokoládovém Mikuláši – pochutnaly všechny. A co Mikuláš? Ten byl s výkony dětí velmi spokojen a dokonce si s nimi na závěr i zazpíval.

Jaký listopad - takový březen

Břišní tance ve školní družině

Malé i velké tanečnice školní družiny zažily 25. listopadu zvláštní lekci břišních tanců, kdy je přišla navštívit paní lektorka Jana Fedorčák van Coppenolle. Děvčata se během několikahodinové lekce dozvěděla spoustu zajímavostí z oblasti pohybu a tance, jako jsou např. druhy tance, vliv pohybu a tance na zdraví člověka i jeho vliv na duševní pohodu. Paní lektorka si pro dívky připravila stylovou hudbu a zapůjčila jim i speciální šátky, typické pro břišní tance, pošité mnoha korálky a penízky. Ty při tanečních prvcích chřestily a pomáhaly tak dívkám vnímat specifický pohyb při hudbě. Jednotlivé taneční prvky, které se děvčata pod vedením paní lektorky naučily, nakonec společně spojovaly do ucelených choreografií s hudebním doprovodem různých hudebních stylů.

Návštěva paní lektorky se setkala s velkým ohlasem, děvčata, která ve školní družině navštěvují také kroužek zumby, byla nadšená a v budoucnu by si ráda lekci břišních tanců zopakovala. J

Listí žloutne, poletuje a my ho v družině společně uklízíme. Také ho malujeme a tvoříme z něj. Připravujeme se na Halloween a zkoušíme různé výtvarné techniky.

Setkání s hokejistou-6V posledním říjnovém dni do naší školní družiny zavítal hokejista, který dětem přišel ukázat hokejovou výstroj, povědět jim něco z historie hokeje a vysvětlit pravidla této oblíbené hry. Děti si tak zopakovaly základní pravidla hry a pojmy jako jsou například hra vysokou holí či postavení mimo hru. Někteří zájemci si mohli hokejovou výstroj vyzkoušet. Projektový den byl zakončen zápasem florbalu v tělocvičně. Tuto aktivitu si užili převážně chlapci, kteří byli z milého přístupu pana hokejisty velmi nadšeni. Dokázal motivovat k návštěvě zimního stadionu, kde si mohou hokej zahrát přímo na ledové ploše. foto

S novým školním rokem začala fungovat opět i školní družina a my nezahálíme. Soutěžíme v kreslení, chodíme do přírody, hrajeme si, stavíme z kostek a za nepříznivého počasí si umíme uvařit i něco dobrého na zub.

Kostkohraní-2

Soutěž v kreslení-4S Italem v kuchyni-2