Návštěva vodícího psa-5Slunečného rána 25. září jsme u nás ve škole přivítali pana Ladislava Holbu se svým vodícím psem, fenkou Amy. Pan Holba je zaměstnancem Charity sv. Alexandra v Ostravě–Kunčičkách a již dlouhá léta je hluchoslepý. Pořádá besedy ve školách a školkách, na které jezdí se svou věrnou psí společnicí zásadně městskou hromadnou dopravou. Poutavým a zároveň vtipným vyprávěním nám přiblížil život a práci vodícího psa. Dozvěděli jsme se, jaký je psí život od jeho štěněcího věku, jak probíhá výcvik v psí školce, čím vším je pes vybaven a kolik stojí. Amy také ukázala, jak je poslušná, když vede svého pána a ke konci besedy se s dětmi i pomazlila a vyfotila. Sympatický pan Holba nám během příjemně prožitého dopoledne ukázal, že ani s takovýmto handicapem život rozhodně nekončí. Má náš obdiv a my mu děkujeme za zahřátí u srdíčka a Amy za zahřátí svým teplým kožíškem. foto