Na první školní výlet se vydali žáci prvního stupně do Hradce nad Moravicí, kde navštívili zdejší krásný zámek, který proslavil např. světově proslulý hudební skladatel Ludwig van Beethoven. Do městečka přijely děti se sluncem nad hlavou a mnoha očekáváními. Pro mnohé to byla první návštěva zámku, jaký doposud viděly jen v pohádkách. Pohádkový zážitek na ně vskutku čekal – nejprve si prohlédly komnaty vznešeného panstva a nahlédly tak alespoň na chvíli pod pokličku života kněžen a urozených pánů, na které si posléze mohly i zahrát. Zkusily si také postavit hrad z kostek, nakreslit svůj vlastní erb a na památku si mohly odnést krásnou omalovánku se zámeckou tématikou. Zpět k domovu se tedy vydaly s mnohými krásnými zážitky a s chutí výborné zmrzliny, kterou zakončily vydařený výlet.foto

Zámek Hradec nad Moravicí-7Zámek Hradec nad Moravicí-42Zámek Hradec nad Moravicí-5