Žáci klubu si naplánovali odpolední akci s rodiči. Za pomoci starších kamarádů vybrali návrh pozvánek pro rodiče. Předtištěné pozvánky nazdobili, vybarvili. Vyrobili si malé lucerničky – lampiony z částí pet - lahví, krabiček, nazdobili, polepili vyrobeným vzorovaným papírem. Zakoupené draky si výtvarně dotvořili podle svých nápadů. Akce byla zahájena na školním dvoře, kam si žáci přivedli rodiče. Členové klubu oslovili své sourozence, kamarády ze školy, ty všechny na akci pozvali, takže kromě členů klubu přišlo 33 žáků školy a 31 rodičů. Zahájilo se tanečkem ve velkém kruhu i s rodiči, potom všichni účastníci přešli na fotbalové hřiště, kde se pouštěli draci za příznivého počasí. Draky pouštěli děti i rodiče, krásně létali, žádný drak se neutrhl, všechny se stáhly zpět na zem.

U připraveného ohniště už stály tyčky a vidlice na párky, dospělí si s dětmi opekli párky, pohostili se kávou, čajem, sladkostí. Pěknou atmosféru vytvořily rozsvícené lampiony, zakoupené na akci i ty vyrobené dětmi. foto

Drakiáda-4Drakiáda-11Drakiáda-7