V úterý 25. 9. se třída VI. B zúčastnila akce Barevný den s EKO-KOMem. Celá akce proběhla na náměstí TGM v Bohumíně. Stál tu hlavní stan TONDA OBALu, kde proběhla osvěta třídění a recyklace odpadů. Dětem byly také k dispozici různé atrakce, jako např. závody koloběžek, skládání puzzle, hod na cíl, skákací hrad, závody autíček.

Ve čtvrtek 20. 9. 2018 jsme se s některými žáky ze sedmé a deváté třídy vydali do Prahy. Navštívili jsme zde Muzeum smyslů, kde si žáci vyzkoušeli různé optické iluze. Dále jsme pokračovali na výstavu hlavolamů. Některé hlavolamy byly velmi obtížné a pro některé z nás často nevyřešitelné. Následovala procházka našim hlavním městem. Metrem jsme se vydali k Pražskému hradu, navštívili jsme Katedrálu sv. Víta, podívali jsme se, kde sídlí prezident republiky. Po zpáteční cestě jsme vstoupili do Muzea perníků, prošli jsme Staroměstským náměstím, kde jsme si prohlédli Orloj a přes Karlův most a Václavské náměstí jsme se vydali směrem k vlakovému nádraží. Celý výlet se všem velmi líbil a při zpáteční cestě jsme dlouze diskutovali o krásných nových zážitcích.

Dne 11. 9. se uskutečnil výlet do dinoparku. Jelo celkem 178 žáků z první, třetí a sedmé třídy.

Žáci viděli modely pravěkých dinosaurů. Někteří se i pohybovali a vydávali hrozivé zvuky. V kině 3D nám promítali film o dětech, které se dostaly do pravěku. Viděly přírodu a život zvířat před miliony let.

Výletním vláčkem jsme se projeli po areálu dinoparku, byli jsme upozorňovány na různé zajímavosti. Protože bylo zataženo, byli jsme v dinoparku téměř sami. Žáci také dostali malé občerstvení. Výlet do druhohor se žákům velmi líbil, a ani se jim nechtělo zpět domů.

Dne 11. 9. 2018 navštívili žáci 1. stupně naší školy Dřevěné městečko v rožnovském Muzeu v přírodě. Děti si prohlédly tradiční dřevěné stavby našich předků, kde obdivovaly jejich zručnost a umění. Zavítaly také na tzv. valašský Slavín, kde jsou pohřbeny slavné osobnosti Valašska, např. slavná zpěvačka lidových písní Jarmila Šuláková či olympijský vítěz Emil Zátopek. Nakonec děti ochutnaly tradiční valašský frgál, který všem moc chutnal J

3. září začal nový školní rok 2018/19. Do první třídy nastoupilo 18 prvňáčků, které přivítaly ředitelka školy PaedDr. Jarmila Horová, za zřizovatele Město Bohumín Mgr. Věra Palková a třídní učitelka Mgr. Květuše Mlynkecová. Prvňáčci dostali dárečky - tričko, box na svačinku, prohlédli si pracovní sešity, ze kterých se budou učit a naučili se básničku:

Naučíme se číst, počítat a psát,

budeme si spolu hrát

a taky se hodně smát.

Prvňáčci se do školy těšili. Přejeme jim, ať se jim učení daří a ve škole ať se jim líbí.