Muzeum romské kulturyHned ráno o půl sedmé žáci nastoupili do vlaku a vydali se na cestu do Brna. Všichni se těšili. Někteří dospávali to, co doma nestihli, někteří se kochali přírodou a jiní si třeba četli. Po příjezdu do Brna jsme se tramvají vydali do Romského muzea, kde jsme se dozvěděli spoustu nových věcí o historii Romů. Muzeum žáky velmi zaujalo svou názornosti, barevností a tématem pro ně blízkým. Mohli si zde vyzkoušet to, jak dobře znají svůj jazyk i to, jestli by se dorozuměli v Indii. Na obrázcích si mohli prohlížet různé dobové fotografie, postupně se dozvídali o zvycích a tradicích. Paní průvodkyní postupně doplňovali a diskutovali s ní nad různými tématy. Následovala kultura – kde se seznámili s tvorbou různých umělců, a to jak malířů, tak třeba muzikantů a především spisovatelů. Prohlédli jsme si nějaké knihy, přečetli si články a seznámili jsme se s romskou abecedou. Po prohlídce muzea jsme se naobědvali a naše kroky směřovaly ke Špilberku. Když jsme došli až nahoru, kochali jsme se pohledem na Brno. Když jsme vystoupali do věže, náš obzor se ještě rozšířil. Při zpáteční cestě na vlak jsme prošli Masarykovým náměstím a Zelným trhem. Po tak náročném dni nám cesta domů velmi rychle utekla. Někteří ji dokonce prospali a jiní debatovali nad zážitky z celého dne.foto