Vánoční advent-3Dne 20. 12.2012 se pět dívek z třídy V. A., zúčastnilo pohádkového představení v kině K3. Lístky na toto představení dostaly žačky jako poděkování za krásně vydlabané dýně, které spolu s paní družinářkou Bc. Ilonou Kubíkovou vytvořily k příležitosti akce kulturní agentury K3: Halloween v parku Petra Bezruče. Naše dýně společně s dýněmi ostatních škol zdobily strašidelnou stezku.

Tento den byl pro nás příjemným pozastavením se v hektickém předvánočním shonu a kromě pohádky Tom a Jerry: Willy Wonka A Továrna Na čokoládu, jsme si ho zpříjemnily několika dalšími zastávkami. Po představení jsme se prošly přes náměstí T. G. Masaryka, kde se již tradičně konal tzv. Selský rynek. Nasály jsme atmosféru koled, vůní pražených oříšku a jiných dobrot a vydaly se směr Městský úřad, kde na nás čekala paní Jana Holeszová, zástupce vedoucí majetkového odboru. Povyprávěla nám, co se na majetkovém odboru dělá, ukázala nám katastrální mapy, vysvětlila značky, čísla a jiné zajímavosti na mapách. Děvčata si každá našla na mapě svá bydliště. Podívaly jsme se, jak vypadá na katastrální mapě naše škola a její okolí. Poté jsme se rozloučily s přáním příjemných vánočních svátků a vydaly se směr škola. Po cestě nám začalo krásně sněžit a tento den byl pro nás krásně prožitým adventním časem.foto