Díky programu Romský mentor mohli žáci osmého a devátého ročníku navštívit dne 24. 4. 2013 Prahu.

V centru současného umění DOX si prohlédli jednu z nejobsáhlejších přehlídek díla světově prosluléhPraha 2013-3o amerického umělce polského původu Krzysztofa Wodiczka. Jeho nejnovější dílo Out/Inside(ři) vzniklo ve spolupráci s Centrem DOX a romskou komunitou ze Šluknovského výběžku a dalo název celé výstavě. Autor se v něm věnuje postavení Romů v České republice a konfrontuje tak palčivý společenský problém s historickými symboly v podobě hrdinů českých dějin.

V jiném poschodí centra zaujala žáky výstava Český komiks 1922 – 2012.

Hlavním cílem však byla návštěva komunitního centra Prádelna, kde jsme se zúčastnili programu s romským mentorem, který byl věnován módě. Naše děvčata zde předvedla svůj tanec v romských krojích.

Během tohoto dne zvládli žáci i prohlídku nejznámějších památek Prahy.

FOTO