Školní akademie – vystoupení dětí a žáků školy jsme v letošním školním roce věnovali oslavě Dne Romů. Všichni žáci i všichni pracovníci se podíleli na přípravě: na nacvičování i na výzdobě tělocvičny, kde akademie probíhala, i školy.

Kromě našich dětí a žáků vystoupili na akademii i hosté: děvčata z tanečního kroužku ze ZŠ Ibsenova v Ostravě-Přívoze, Romský Lukrecius Chang a Patrik Kroščen.

Součástí akademie byla putovní výstava „Hodonín u Kunštátu: Průsečík tragických osudů 1940-1950", kterou jsme získali z Národního pedagogického muzea a knihovny J.A.Komenského z Prahy. Žáci a ostatní návštěvníci akademie mohli vidět, jakým způsobem bylo zacházeno nejen s Romy za II. světové války, ale také s dalšími „nepohodlnými" skupinami občanů po válce.

Rodiči i ostatní návštěvníci odcházeli z akademie nadšení ze všech vystoupení, která viděli. FOTO