O, srdce jediný, propuk se čas,

dejte mi vajíčko, sic přijdu zas,PT - barevné jaro-4

červený nebo bílý,

však vám zas slepička snese jiný,

za kamny v koutečku

na zlatém proutečku, pěkně bílý.

Jaro je zdrojem mnoha zajímavých činností a radostí v naší přípravné třídě. Na vycházkách děti pozorují probouzející se přírodu. Není divu, že se pak na výkresech objevují kočičky, sněženky, sluníčka a jiné symboly jarní přírody. Děti se naučily mnoho básní a písní s jarní tématikou. Zkrátka amosféra dnešních dnů je provoněna jarem. FOTO 

Pozvali jsme rodiče dětí na krátkou ukázku pásma jarních her se zpěvem, písní a tanců. Pak se vytvořily malé pracovní skupinky a barvily velikonoční vajíčka, pletly karabáče, vyráběly květináčky s hnízdy, zdobily větve jarními motivy a vyráběly velikonoční věnce. Hotové výrobky jsme nainstalovali před vchod do tělocvičny, kde vítaly návštěvníky naší školní akademie, a v naší třídě.